Nasze działania:

Ratujemy i utrzymujemy konie

Pod naszym dachem wiele koni skazanych przez ludzi na śmierć z powodu swej nieprzydatności do pracy (z powodów takich jak starość, kontuzje, inwalidztwo, zwyrodnienia) znalazło swój dom i uniknęło śmierci w rzeźni. Nieustannie staramy się poprawić ich komfort życia, leczymy je, pielęgnujemy, kochamy.

Pomagamy psom i kotom

Od wielu lat zajmujemy się również udzielaniem pomocy psom i kotom. Współdziałamy z gminą Lipowa, prowadząc program sterylizacji i kastracji zwierząt, aby zapobiegać populacji niechcianych szczeniąt i kotów, topionych potem, zabijanych na drogach przez auta lub wegetujących latami w schroniskach dla bezdomnych zwierząt.
Regularnie dokarmiamy psy i koty gospodarskie u osób biednych. Leczymy i oddajemy do adopcji zwierzęta znalezione po wypadkach na drogach, porzucone, niechciane. W miarę możliwości stanowimy dom tymczasowy dla zwierząt poszukujących domu.
Czasem odbieramy zwierzęta , gdy gospodarz łamie przepisy ustawy o opiece nad zwierzętami. Zgodnie z nią pies nie może tkwić na łańcuchu stale, dłużej niż 12 godzin na dobę. Łańcuch zaś nie może być krótszy niż 3 metry.  Zwierzęta muszą mieć zapewniony stały dostęp do czystej wody, i być regularnie karmione odpowiednim pożywieniem. Chleb moczony w wodzie, lub odpadki z kuchni to jedzenie niedopuszczalne dla psa!

Edukujemy i wychowujemy

Aktywnie uczymy poprzez nasze działania szacunku, empatii i miłości do zwierząt. Poprzez kontakt z nimi uczymy także odpowiedzialności, uczciwej współpracy, samodyscypliny, wytrwałości i siły do podejmowania wyzwań i realizacji stawianych przez życie zadań.

Niesiemy radość

Dajemy radość, emocje i chwile szczęścia tak ulotne i rzadkie w dzisiejszym świecie, organizując spotkania z naszymi zwierzakami, wspólne zajęcia, wypoczynek, rekreację, zabawę.