Menu Zamknij

Pomoc zwierzętom

Pandemia dotyka wszystkich. Jeżeli możesz – pomóż naszym zwierzętom.


Pomoc dla zwierząt.

Zwracamy się z prośbą o pomoc zwierzętom w tym dla naszych koni . Pandemia sprawiła, że nie możemy prowadzić w pełnym zakresie zajęć, które pozwalały nam zdobywać środki na ich utrzymanie. Liczy się każda złotówka. Prosimy o wpłaty na konto https://pomagam.pl/9mc246h6

Terra Spei – po łacinie Ziemia Nadziei.
Fundacja Terra Spei powstała w 2009 roku, aby stworzyć miejsce na Ziemi przyjazne dla zwierząt, koni i ludzi. Miejsce gdzie będziemy mogli prowadzić wszechstronną pomoc dla zwierząt.

Zwierzęta CZUJĄ jak ludzie. Zwierzęta CIERPIĄ tak jak ludzie. Zwierzęciu należy się opieka i szacunek, zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt. Łamanie tej ustawy jest ścigane przez prawo. Kto nie zapewnia zwierzętom właściwej opieki, pokazuje światu jakim ZŁYM jest człowiekiem.

Gdy widzisz krzywdę (nie leczoną chorobę, głód, zimno, brak odpowiedniego schronienia) zwierząt towarzyszących (pies, kot) lub gospodarskich, (koń, krowa, koza, baran itd) nie wahaj się, alarmuj. Możesz zadzwonić do nas, przyjmiemy zgłoszenie i postaramy się pomóc.

Ideą działalności jest nie tylko udzielenie schronienia potrzebującym zwierzętom, ale także edukacja i informacja- pragniemy pokazać ludziom, jak cennym darem są zwierzęta, ile można zrobić i zaznać wspaniałych rzeczy dzięki nim.
Terenem naszego działania jest Podbeskidzie, w szczególności okolice Bielska-Białej i Żywca.

Pomagamy psom i kotom

Od wielu lat zajmujemy się również udzielaniem pomocy psom i kotom. Współdziałamy z gminą Lipowa, prowadząc program sterylizacji i kastracji zwierząt, aby zapobiegać populacji niechcianych szczeniąt i kotów, topionych potem, zabijanych na drogach przez auta lub wegetujących latami w schroniskach dla bezdomnych zwierząt.


Regularnie dokarmiamy psy i koty gospodarskie u osób biednych. Leczymy i oddajemy do adopcji zwierzęta znalezione po wypadkach na drogach, porzucone, niechciane. W miarę możliwości stanowimy dom tymczasowy dla zwierząt poszukujących domu.


Czasem odbieramy zwierzęta , gdy gospodarz łamie przepisy ustawy o opiece nad zwierzętami. Zgodnie z nią pies nie może tkwić na łańcuchu stale, dłużej niż 12 godzin na dobę. Łańcuch zaś nie może być krótszy niż 3 metry.  Zwierzęta muszą mieć zapewniony stały dostęp do czystej wody, i być regularnie karmione odpowiednim pożywieniem. Chleb moczony w wodzie, lub odpadki z kuchni to jedzenie niedopuszczalne dla psa!

Pomoc zwierzętom traktujemy jako nasze zadośćuczynienie za ich miłość jaką nam okazują.

Nasze konie.

Inne zwierzaki