Menu Zamknij

Nasze konie

nasze konie - Kasjan

Kasjan

ur. 2012
rasa: nn
Źrebak kupiony u handlarza w wieku 8 miesięcy. Stał w budynku razem z zimnokrwistymi ogierami i odpiął się z uwiązu. Ogiery nie toleruję obcych źrebiąt – został przez nie skopany i pokaleczony. Nie udzielono mu żadnej pomocy. Przyjechał do nas opuchnięty, z ranami. Zakażenie w tylnej nodze wywołało flegmonę. Pół rok leczyliśmy malucha. Cierpliwie stał podczas nie kończących się zastrzyków, okładów i bandażowania. Na szczęście źrebięta mają dużo większą zdolność regeneracji i w tej chwili Kasjan jest zdrowym koniem. Przebywa w adopcji.

nasze konie - Katia

Katia

ur. nn
rasa: nn
Duża, charakterna klacz. Trafiła do nas wraz ze źrebakiem Kasjanem, którym zaopiekowała się dobrowolnie u handlarza. Kasja szybko znalazł nowy dom a Katia została u nas. Jej trudny charakter nie pozwala na zbyt wiele – jedna znalazła grono miłośników. Silny i dominujący koń. Z poprzedniego życia przyniosła do nas złe nawyki, zwyrodnienia stawów w tylnych nogach i przeświadczenia, że człowiek nie jest zbyt mądry. Lubi kontrolować stado i siać postrach na pastwisku oraz rozstrzygać wszelkie międzykońskie spory. Urodzona szefowa.
Obecnie pod opieką Agnieszki, z która odkrywa nowy wymiar kontaktów z człowiekiem.

nasze konie - Klara

Klara

ur. 2009
rasa: SP
Młoda klacz zakupiona do pracy w rekreacji. Bardzo przyjazna i szybko ucząca się nowych rzeczy. Niestety okazało się, że ma problemy z układem ruchu, prawdopodobnie pozostałości po upadku z jeźdźcem. W chwili obecnej użytkowana oszczędnie, na tyle na ile pozwala jej sprawność. Mamy nadzieję, że po odpowiedniej rehabilitacji i opiece lekarza osteopaty pokaże cały swój potencjał i będzie doskonałym nauczycielem. Bardzo przyjaźni się z Miraklitem. Względem innych koni zawsze spokojna i miła. Dla człowieka – przyjazna.