Menu Zamknij

Nasze konie

nasze konie - Ikar

Ikar (Incydent)

ur. 1998
rasa: SP
Duży, łagodny kasztan o ciepłym spojrzeniu i własnym zdaniu na każdy temat. Oddany przez właściciela. Kiedyś koń skokowy, dziś po karierze i oklaskach zostały mu zwyrodnienia odcinka lędźwiowego kręgosłupa i opoje na nogach. Mimo to widać u niego duże ożywienie na widok przeszkód na placu. Przez wiele lat – lokalny mistrz potęgi skoku.
Kręgosłup dzięki odpowiednim lekom i rehabilitacji został dość dobrze zaleczony, nogi też odpoczęły i są chętne do biegania. Ikar bardzo domaga się uwagi człowieka i z przyjemnością jeździ z nami na długi terenowe wypady. Poza tym domaga się pieszczot, uwagi i naturalnie rąk pełnych przysmaków.

nasze konie - Jang

Jang

ur. 2003
rasa: młp
Szlachetny koń o doskonałym pochodzeniu, którego historię odtworzyliśmy. Przewidziany do dużego sportu, w wieku 2 lat, doznał kontuzji na pastwisku, po czym właściciel sprzedał go tanio ludziom, którzy obiecali użytkować go tylko rekreacyjnie i dbać o dobrostan osłabionej nogi. Obietnicy nie dotrzymali a ja znalazłam Janga w stajni handlarza, w drodze na śmierć. Został wykupiony. W kontuzjowanej nodze zdiagnozowano odłamek kości a koń był nieufny i wrogo nastawiony do ludzi. Po leczeniu i rehabilitacji Jang wiedzie spokojne życie w domu adopcyjnym.

nasze konie - Juka

Juka

ur. 1997
rasa: hucuł
Przemiła hucułka o wielkim sercu. U wcześniejszego właściciela przeszła ochwat z przekarmienia więc obecnie zmaga się z problemami kopytowymi. Nie wychodziła tam przez 2 lata z boksu, nie miała kontaktu z innymi zwierzętami ani ludźmi. Teraz nadrabia zaległości.
Bardzo chętnie pracuje z dziećmi, wykonuje elementy ujeżdżeniowe oraz skokowe. W terenie, jak to hucuł, odważna i zawsze pierwsza. Koń nad wyraz uniwersalny, przyjazny, inteligentny i zrównoważony. Przeczy wszelkim obiegowy, nieprzychylnym opiniom o hucułach.
Wł. Karolina Nawrot.