Menu Zamknij

Nasze konie

nasze konie - Groszek

Groszek

ur. 1999
rasa: xx
Kiedyś sportowiec, dziś wolny i szczęśliwy koń. W młodości biegał na torach wyścigowych, została po tym pamiątka w postaci śladu na głowie od kopnięcia uzbrojoną w podkowę nogę innego biegnącego konia. Potem, wraz ze swoją właścicielką, startował z powodzeniem w skokach, niestety, na skutek rodzinnych wydarzeń losowych, ich wspólna kariera zakończyła się i Groszek trafił pod nasza opiekę.
Niezwykle chętny do pracy, przyjazny, uważny, „koń samograj”, który skoczy wszystko i zawsze. Pastwiskowa łajza, która wpakuje się w każde kłopoty. Wreszcie wiedzie spokojne życie konia rekreacyjnego.

prezes na Hance

Hańcza

ur. 1997
rasa: wlkp
Moja ukochana, najważniejsza klacz, kupiona przeze mnie kiedy miała 5 lat. Od niej zaczęły się prawdziwe treningi, wspólna nauka i praca. Starty w zawodach. A potem przemyślenia, ściana,. I odejście od drogi sportowej. Zwyciężyła miłość do konia, szacunek, wdzięczność. Hanka cierpi na RAO, więc kariera sportowa nie była jej pisana, źle też psychicznie znosiła reżim w jakim żyją konie sportowe. Hanka jest początkiem mojej drogi, początkiem historii stajni, fundacji i ośrodka jeździeckiego. Jest patronką mojej działalności. Mądra, życzliwa i pełna rozwagi klacz, która niesie mnie przez życie.
Dorota.

nasze konie - Hugo

Hugo

ur. 1999
rasa: SP
Piękny malowany kasztan został kupiony w 2013 roku do pracy na rzecz koni fundacyjnych. Niestety szybko okazało się, że zostaliśmy oszukani. Podczas pierwszego kontaktu koń był okuty „na ciasno” i nie wykazywał kulwiny przy próbnej jeździe. Po rozkuciu kuleje i nie nadaje się do regularnej pracy. W przednich kopytach ma zaawansowane zmiany trzeszczkowe (nieuleczalne). Prze 3 lata walczyliśmy o to by chodził bez bólu. I udało się.
Koń bardzo mądry, cierpliwy i spokojny. Przyjaciel i towarzysz wszystkich koni, które przybywały, jako nowe, do stada.