Menu Zamknij

Nasze konie

nasze konie - Galicja

Galicja

ur. 2005
rasa: młp
Piękna małopolska klacz dotacyjna po Emetycie. Jako 3-latka ukończyła zakład treningowy z oceną dobrą, ma za sobą karierę hodowlaną, dawała piękne źrebaki.
Zakupiona do ośrodka jako koń do pracy pod siodłem. Z racji dużej wrażliwości i „elektrycznego” temperamentu trudna w treningu, wymagająca konsekwencji, odwagi i stanowczej łagodności. Stanowi wyzwanie dla dobrych jeźdźców.

nasze konie - Gracja

Gracja III

ur. 1994
rasa: SP
Piękna kasztanka z dobrym pochodzeniem, ale kiepskim życiorysem, kilka lat startowała w skokach przez przeszkody do klasy C. Później zaczęła mieć kłopoty ze zdrowiem. I tak zaczęła się jej tułaczka, która zakończyła się w stajni handlarza, który wozi konie na mięso. Znaleziona tam przez nas, wychudzona, ślepa na jedno oko i zrezygnowana.
Obecnie jest kochaną końską Babcią, która swoją miłością do świata i siłą życia zaraża wszystkich dookoła. Niestety coraz bardziej dokucza jej RAO (choroba płuc). Obecnie Gracja wymaga ciągłego podawania sterydów, leków i suplementów aby była w stanie oddychać/ Słabo też przyswaja paszę z powodu kłopotów metabolicznych (przetrenowanie w sporcie).