Menu Zamknij

Nasze konie

nasze konie - Dora

Dora

ur. 2010
rasa: Z
Trafiła do nas wraz ze swoją matką Sisi jako niewidome 6-miesięczne źrebię. Urodziła się bez gałek ocznych, została więc przeznaczona przez właściciela na ubój. W naszej stajni doszła do siebie, została zsocjalizowana, nauczyła się chodzić na uwiązie, na lonży, podawać nogi kowalowi, z upodobaniem oddaje się zabiegom pielęgnacyjnym. Jest żywym dowodem na to, że niepełnosprawni wśród nas, także zwierzęta, mają pełne prawo do normalnego życia.
Dora, poza tym że nie widzi, jest całkowicie zdrowym, silnym i energicznym koniem, więc jej ciągłe wychowanie i praca z nią są bardzo istotne by nie stanowiła zagrożenia dla siebie i innych gdy najdzie ją ochota do brykania lub zabawy.

nasze konie - Ekstaza

Ekstaza

ur. 1993
rasa: młp
Przyjechała do nas wraz z Czakirą, przez ponad 10 lat pracowały w jednym ze śląskich hoteli jako konie zaprzęgowe w bryczce i saniach. Kiedy Czakira zaczęła poważnie kaszleć i przestała dawać sobie radę w zaprzęgu ( u nas zdiagnozowano COPD) właściciel podjął decyzję o pozbyciu się koni.
Czakira trafiła do nowego domu a Ekstaza jest u nas.
Świetnie sobie radzi w rekreacji, niezawodna nauczycielka dzieci o ogromnych pokładach cierpliwości połączonej z silnym charakterem. Zdrowa i energiczna mimo wieku. Jedyne dolegliwości to problemy dermatologiczne wymagające stałej pielęgnacji.