Menu Zamknij

Nasze konie

nasze konie - Dognar

Dognar

ur. 1993
rasa: młp
Koń emeryt, który przewędrował wszystkie lokalne stajnie. Ślepy na jedno oko po przebytej ślepocie miesięcznej, liczne zwyrodnienia w obrębie kończyn tylnych, powstałych zapewne wskutek wielu lat użytkowania skokowego. Mądry i łagodny koń przechodził z rąk do rąk, ze stajni do stajni, wszędzie pchany na treningi przeszkodowe i konkursy jako koń który „nie odmawia”.
W tej chwili utrzymywany w połowie przez fundację Terraspei, a w połowie przez ostatniego właściciela. Spokojny i zrównoważony, czasem trochę smutny. Z powodu zwyrodnień, w miesiącach chłodnych, podawane są mu środki przeciwzapalne i przeciwbólowe.

nasze konie - Don

Don – K

ur. 2005
rasa: SP
Wysoki, imponujący koń z doskonałym rodowodem i silnym charakterem. Wcześniej koń sportowy, nie znający pastwisk, w stałym treningu skokowym. Niestety koń uległ kontuzji i mimo zabiegów rehabilitacyjnych nie wróci już do dużego sport (powyżej 120 cm). Podczas zbyt wysokich skoków osłabione ścięgno może niedomagać. Dbając o jego dobro, właściciele postanowili umieścić go u nas z wiarą, że będzie tu bezpieczny i nikt nie wykorzysta przeciw niemu jego ogromnej chęci do skakania. Ponadto zapewniamy mu tu każdy dzień na wolności wśród koni, co ma niebagatelne znaczenia dla psychiki każdego konia. Jego właściciele zyskali spokój o jego przyszłość a my… wspaniałego konia o wielkim sercu do skoków. Treningi do poziomu klasy L nie sprawiają mu problemów.