Menu Zamknij

Nasze konie

nasze konie - Paw

Paw

ur. 26.06.2002
rasa: młp
W stajni jest „od zawsze”, bo mieszkał tutaj już przed nami i właściciele zdecydowali, że oddadzą nam go pod opiekę na stałe. Niezwykle wysoki i wiecznie „chudy” (na pamiątkę niezbyt szczęśliwego dzieciństwa wystają mu guzy biodrowe). Pastwiskowy łobuz biorący udział we wszystkich pastwiskowych zabawach. Jednak na jazdach bardzo uważny i inteligentny. Chętnie współpracuje i pozwala adeptom jeździectwa na pierwsze skoki i galopy.

Rita

Rita

ur. 2001
rasa: kuc szetland
Wspaniała mała klaczka, królowa stajni i pastwiska. Dzielna i nieustraszona. Uparta i bardzo inteligentna. Klacz z charakterem i poczuciem humoru. Zawsze testuje nowych pracowników i małych jeźdźców czy zasłużyli na godne traktowanie. Wielkie serce do skoków i galopad. Bierze udział w każdym zamieszaniu, królowa gonitw pastwiskowych i ścigawek terenowych. Dumna i nieustępliwa a jednak cierpliwie nosząca na swoim grzbiecie mniejsze dzieci. Uczestniczka wszystkich naszych narad w „pokoju socjalnym”, koneserka kawy, herbaty i ciasteczek.
Trafiła do nas bezpośrednio od swoich właścicieli gdy ich dzieci wyrosły już z kucyków.

Roger

Roger

ur. 1994
rasa: SP
Elegancki starszy pan o nienagannych manierach. Wysoko wyszkolony – koń profesor. Bardzo grzeczny i posłuszny przez co był mocno użytkowany jako koń szkoleniowy na egzaminy licencyjne i odznaki. Przekazany przez właściciela do lżejszej pracy i na spokojną emeryturę. U nas nadal pomaga młodym jeźdźcom zdawać pierwsze egzaminy jeździeckie, ale pracuje bardzo oszczędnie by zachować formę. Spędza całe dnie na pastwiskach, bo tego zawsze w życiu miał za mało. Zaprowadza porządek gdy trzeba, grzeje się w słonku lub skubie trawę i cieszy się nasza miłością oraz rozpieszczaniem.. Niestety z powodu wcześniej ograniczonych możliwości swobodnego przebywania na padokach koń jest łykawy.