Menu Zamknij

Nasze konie

nasze konie - Optimus

Optimus

ur. 2002
rasa: młp
Szlachetny koń hodowli stadniny koni w Kalnikowie. Wspaniałe pochodzenie nie uchroniło go przed chorą ambicją i brakiem kompetencji trenerów. Prawidłowy trening rozpoczęty w odpowiednim wieku konia, uwzględniający jego możliwości, i przestrzegający zasad fair play nie pozostawia na końskich nogach śladów i zwyrodnień od uderzeń o drągi i nie powinien prowadzić do kulawizny. Optimus ma wspaniały charakter i waleczne serce. Po podaniu odpowiednich leków i długim odpoczynku już nie kuleje i cieszy się towarzystwem końskich przyjaciół.

Tnasze konie - ośka

Ottawa

ur. 1999
rasa: SP
Piękna kara klacz z żywiołowym temperamentem została oddana przez swojego właściciela z powodu choroby, która uniemożliwiała jej dalszy udział w rajdach. Tosia ma uczulenie na kurz i RAO – przewlekła obturacyjną chorobę płuc, co wyklucz udział w sporcie. Na szczęście choroba jest w początkowym stadium i przy zachowaniu zaleceń lekarskich i podawaniu leków ziołowych Tosia nie odczuwa związanych z nią dolegliwości. Niezwykle dynamiczna i uparta. Świetny nauczyciel pokory i trudniejszym elementów jeździeckich.

nasze konie - Pandur

Pandur

ur. 1993
rasa: młp
Wyjątkowy, niezwykło koń hodowli stadniny Janów Podlaski, po słynnym ogierze arabskim Europejczyku. Mądry, elegancki, szlachetny i dumny. Piękny arabski ruch i temperament odziedziczony po ojcu to jego cecha szczególna.
Pandur został oddany wiele lat temu przez właścicielkę pod moją opiekę z wiarą, że będę kochać go równie mocno jak ona. I tak się stało. Jego maniery i sposób bycia są dowodem na to jak harmonijny był związek między nimi.
Pandur zawsze troszczy się o człowieka zarówno tego obok, jak i tego na swoich plecach. Uważny i cierpliwy, prawdziwy przyjaciel, perełka wśród koni.