Menu Zamknij

Nasze konie

Majka

Majka

ur. 1996
rasa: konik polski
Została nam przekazana przez właścicieli, którzy nie mogli się nią dłużej zajmować. Niestety Majka cierpi na COPD i dlatego właściciel szkółki postanowił się jej pozbyć. Został wykupiona przez rodziców Kasi, która też brał udział w zajęciach w szkółce. Kasia kochała Majkę całym sercem, jednak utrzymanie konia chorego na COPD nie jest prostą sprawą, w większości stajni takie konie chorują, kaszlą i tak stało się z Majką. Trafiła do nas i obecnie dzięki temu, że mieszka w stajni zewnętrznej (ma dostęp do świeżego powietrza) choroba wycofała się. Majka pracuje z dziećmi w rekreacji.

nasze konie - Marmota

Marmota

ur. 1997
rasa: konik polski
Marmota została zakupiona do pracy w ośrodku w roku 2010. Klacz niezwykle przyjazna. Spokojna, zdyscyplinowana. Cierpliwy nauczyciel najmłodszych jeźdźców – równie chętnie pracuje z bardziej zaawansowanymi osobami. Przepada za wyjazdami w teren. Jeden z naszych najbardziej zasłużonych koni rekreacyjnych. Przyjaciel dzieci.

nasze konie - Mirek

Mirek (Miraklit)

ur. 2996
rasa: kuc Feliński
Mały kucyk o wielkim sercu. Kupiony wraz z Czesterem z r rąk opiekuna, który słabo karmił, o kopyta nie dbał i boksu nie czyścił. U nas wrócił do właściwego kucykom stanu pączuszka. Niezwykle uparty i bardzo oszczędzający swoją energię. Na placu kłusuje tylko wtedy kiedy naprawdę nie ma już innej opcji, najchętniej stoi i rozgląda się wesoło. Pracuje niewiele, raczej dla podtrzymania kondycji i elastyczności stawów. Zaczepny względem innych koni na zasadzie „ w małym ciele wielki duch”, odważny i nieco skryty. Z powodu warunków utrzymania w poprzedniej stajni – łykawy.