Menu Zamknij

Klub Jeździecki Hanka

Pandemia dotyka wszystkich. Jeżeli możesz – pomóż naszym zwierzętom.

Klub Jeździecki Hanka – cele działalności

Działalność Fundacji to ciągłe poszukiwanie środków na zaspokojenie potrzeb zwierząt. Koszty mediów, paszy, obsługi weterynaryjnej ciągle rosną. Klub Jeździecki Hanka powstał aby zaspokajać potrzeby fundacji Terra Spei. Dochody z tego klubu w całości przeznaczamy na potrzeby Fundacji Terra Spei.
Organizujemy zbiórki, bazarki w social mediach, imprezy dla dzieci połączone ze zbiórkami środków.

Klub Jeździecki Hanka - dzieci z nagrodami
Uczestnicy zawodów konnych z nagrodami.

Zakres naszej klubowej działalności.


W ramach klubu prowadzimy naukę jazdy konnej dla początkująch i zaawansowanych jeźdźców. Organizujemy zajęcia i zawody “pony games” dla dzieci i rajdy terenowe dla bardziej doświadczonych. Prowadzimy także zajęcia z hipoterapii. Chętnie przyjmujemy konie w ramach naszego końskiego pensjonatu.

Proponujemy:

  • naukę jazdy konnej od podstaw dla dzieci i dorosłych
  • rekreacyjną jazdę konną na maneżu
  • wyjazdy i rajdy terenowe dla zaawansowanych jeźdźców
  • konną turystykę górską
  • kursy i szkolenia jeździeckie
  • organizację imprez integracyjnych, kuligi, ogniska
  • pensjonat dla koni


Wszystkie te działalności możemy skutecznie prowadzić dzięki naszym świetnie wyszkolonym instruktorkom.

W naszym ośrodku NIE używamy PRZEMOCY wobec koni.
Obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ BICIA KONIA, stosowania wobec niego krzyku, używania przemocowych środków takich jak czarna wodza, ostrogi lub martwy wytok.

Porozumiewamy się z końmi za pomocą zrozumiałych dla niego sygnałów, zbudowanych na spokoju, przyjaźni i znajomości końskiej psychiki. Używamy języka koni EQUUS, a także każdego innego języka opartego o wzajemne zaufanie i dobre intencje. Uzyskujemy porozumienie z koniem począwszy od codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, które wykonujemy za jego zgodą i aprobatą, skończywszy na zaawansowanych ćwiczeniach jeździeckich, które wykonujemy dzięki pomocy instruktorów podczas jazd, w sposób dla konia jasny i przystępny.
Tylko takie (pozytywne) postępowanie z koniem gwarantuje sukcesy w rozwoju jeździeckim człowieka, oraz pełną współpracę konia, wyczulonego na nasze nastawienie, zachowanie i działanie.

Jeszcze nikt na świecie nie osiągnął DŁUGOTRWAŁYCH pozytywnych efektów szkolenia jeźdźca i konia, stosując środki przymusu wobec któregokolwiek z nich. Dlatego u nas NIKT nie krzyczy na jeźdźca, który ma problemy, ale również NIKT nie stosuje przemocy wobec konia, który je sprawia.


Więcej o klubie na stronie mu poświęconej.